Kompleksowa organizacja konferencji naukowej podsumowującej projekt „Dzieciństwo bez próchnicy” . Do zadań agencji dobocom należało: przygotowanie materiałów konferencyjnych i scenografii gali, rekrutacja uczestników, organizacja konferencji prasowej, nadzór nad kwestiami technicznymi oraz przygotowanie relacji foto i wideo z wydarzenia.
W latach 2012-2016 w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” uczono dzieci, rodziców, wychowawców oraz pielęgniarki i pediatrów, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej najmłodszych. Liderem projektu był Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Przygotowaliśmy identyfikację graficzną konferencji oraz teksty i koncepcje poszczególnych materiałów – od zaproszenia po teczkę, długopis czy identyfikator. W ramach scenografii stworzyliśmy roll-upy, ściankę oraz dwumetrowe standy z infografikami prezentującymi skalę programu.Przygotowaliśmy identyfikację graficzną konferencji oraz teksty i koncepcje poszczególnych materiałów – od zaproszenia po teczkę, długopis czy identyfikator. W ramach scenografii stworzyliśmy roll-upy, ściankę oraz dwumetrowe standy z infografikami prezentującymi skalę programu.
Wysłanie zaproszeń i rejestracja uczestników, produkcja materiałów konferencyjnych i ich konfekcjonowanie, przygotowanie scenografii, wynajem mebli i oświetlenia, zaproszenie mediów, wybór zespołu muzycznego, i współpraca z podwykonawcami – to tylko część zadań, które musieliśmy wykonać, by konferencja potoczyła się bez problemów.
W dniu wydarzenia zadbaliśmy o każdy szczegół: rejestrację uczestników, obsługę parkingu i szatni, jakość cateringu, przebieg konferencji łącznie z obsługą prezentacji, nagłośnienia i oświetlenia, a także występy muzyczne zespołu perkusyjnego „Gladiatorzy” oraz obsługę tłumaczy dla gości anglojęzycznych.
W trakcie przerwy lunchowej zrealizowaliśmy konferencję prasową dla mediów lokalnych i branżowych oraz zapewniliśmy komfortową salę dla gości VIP.
Przygotowaliśmy relację fotograficzną i film z przebiegu konferencji, który można obejrzeć poniżej.
W efekcie projekt „Dzieciństwo bez próchnicy” został należycie podsumowany. Zapewniliśmy prelegentom komfortowe warunki, w których możliwe było wskazanie sukcesów programu i kluczowych problemów oraz zaproponowanie rozwiązań, które zapewnią zdrowie jamy ustnej kolejnych pokoleń.